Examples: Prince; Princeton University; Ken Follett; Follett,Ken
1shortlisttitle datasearch history  
results search [or] (ISNI Number (ISN:)) 0000000061395123 | 1 hits
Person
ISNI: 
0000 0000 6139 5123
Name: 
Mavromati, Stylian
Noli
Noli, F. S.
Noli, Fan
Noli, Fan S.
Noli, Fan Stilian
Noli, Fan Stylian,
Noli, Fan Stylian (Abp)
Noli, Fan Teofan
Noli, Fan Theofan
Noli, Teofan S.
Noli, Theofan
Noli, Theofan Stylian
Noli, Theofan Stylian (Wirklicher Name)
Noli, Theophan S.
Теофан Стилијан Ноли
Фан Ноли
Фан Нолі
Фан Стилиан Ноли
Dates: 
1882-1965
Creation class: 
cre
Language material
Text
Creation role: 
arranger
author
Related names: 
Albanian Orthodox Church in America
Bala, Vehbi
Boston University
Buda, Aleks
Jorgaqi, Nasho V.
Orthodox Eastern Church
Pulaha, Selami
Puto, Arben
Rexha, Ali
Sala, Shpëtim (1954-)
Shakespeare, William (1564-1616)
Titles: 
Adriatic review ... 1919., The
Album II i Hirësisë Tij peshkop Fan S. Noli dhe biografi kronollogjike [i.e. kronologjike]
Albumi I ; Albumi II ; Israilitë dhe Filistinë (dramë) ; Rubairat ; Variante të tjera
Autobiografia ; Betoveni e Revolucioni francez
Beethoven and the French Revolution
Betoveni e revolucioni francez
Bible.
Byzantine hymnal.
Demokracia e rrethuar : Qeveria e Fan Nolit në marrëdhëniet e jashtme, qershor-dhjetor 1924
Eastern Orthodox catechism
Eroica das heftige Leben des Ludwig van Beethoven
Fan S. Noli, në 100-vjëtorin e lindjes 1882-1982
Fan S. Noli: Vepra
Faqe të panjohura të Nolit : artikuj dhe shenime publicistike, 1915-1919
Fiftieth anniversary book of the Albanian Orthodox Church in America, 1908-1958.
Fillimet letrare ; Introdukta ; Ligjërime ; Letra ; Intervista ; Kronikë
George Castrioti Scanderbeg (1405-1468)
Gjergj Kastrioti Skënderbeu (1405-1468)
Gospel lectionary of the Eastern Orthodox Church.
Hamlet.
Hamleti, princ i Danemarkes
Historia e Gjergj Kastriotit Skenderbeut : Kryezotitt të Arbërisë
Historia e Skënderbeut : Gjerg Kastriotit, Mbretit te Shqiperise, 1412-1468
Historia e Skënderbeut kryezotit të arbërisë 1405-1468
Intervista
Introdukta
Israilitë dhe Filistinë
Kronikë
Lasgushi, Noli, Migjeni.
Letërkëmbimi i Fan S. Nolit : me rastin e 100-vjetorit të pavarësisë
Letra të panjohura të Fan Nolit : 1906-1913
Ligjërime : 1906-1964
Liturgy and catechism of the Eastern Orthodox Church in Albanian and English
Liturgy of St. John Chrysostom.
Mall e brengë, vjersha; me një vështrim kritik prej Mitrush Kuteli-t.
Mesha shqip [SR] c1978 (a.e.)
New Testament of Our Lord and Savior Jesus Christ, The : translated into English from the approved Greek text of the Church of Constantinople and the Church of Greece
Othello.
poet of Nazareth; a revised version of the Gospel of St. Matthew, with a rhythmical translation of the sayings and parables of Our Lord and Savior Jesus Christ, The
Poezi të zgjedhura ; Përkthime ; Introdukta
Portrete dhe skica
Publicistika 1905-1925
Publicistika (1925-1949)
Rron, or rron dhe nuk vdes Shqiptari : pjesë të zgjedhura nga publicistika dhe letërkëmbimi
Rubairat. - ca.
Selections
Sojliu mendje-mprehte don Kishoti i Mançes ... e shqiperoj Fan S. Noli.
Speeches.
Storia di Scanderbeg (Giorgio Castriota), re d'Albania (1412-1468) ..., ...
Sulm e lot.
Three liturgies of the Eastern Orthodox Church;
Topi i lidhur artikuj, fjalime, letra
Tragjedia e Othello's arapit te Venetikut
Tri moderna Albanska pesnika : Ljasguš Poradeci, Fan Noli, Miđeni
Variante të tjera
Vepra të plota.
Works.
Notes: 
Thesis (M.A.)--Boston University, 1939
Sources: 
VIAF BAV DNB LC NLI NSK NTA SUDOC WKP
TEL