Examples: Prince; Princeton University; Ken Follett; Follett,Ken
1shortlisttitle datasearch history  
results search [or] ISN:0000000078305622 | 1 hits
Person
ISNI: 
0000 0000 7830 5622
Name: 
Koreshi
Koreshi, V.
Koreshi, Vath
Vath Koreshi
Dates: 
1936-
Creation class: 
cre
Language material
Text
Creation role: 
author
Related names: 
Ballanca, Faik
Gushi-Kadaré, Helena (1943-....))
Kadare, Ismail (1936-....))
Kokona, Vedat
Kondo, Anastas (1937-....))
Palushi, Petrit
Prifti, Naum
Shapplo, Dalan
Vlashi, Gjergj
Xoxa, Jakov (1923-1979))
Titles: 
Anthologie de la prose albanaise ; présentée par Alexandre Zotos, 1983. Dict. of Albanian lit.
Balada e Kurbinit, 1987:
Çafka : roman
dashuri i saj i parë, I : tregime
Dasma e Sakos
Dy të shtunat e Suzanës : roman
Haxhiu i Frakullës : roman
Konomea : novela
Mali mbi kenete : roman
mont sur le marais roman, Le
Profil në dy pamje
renversement récits, Le
Requiem për një grua : roman
Rrugë për larg : roman
Toka në hijen e shtëpive : tregime e reportazhe
Tregime te zgjedhura
Ulku dhe Uilli roman
Notes: 
Sources: 
VIAF DNB LC NLP NSK NTA SUDOC WKP
TEL