Examples: Prince; Princeton University; Ken Follett; Follett,Ken
1shortlisttitle datasearch history  
results search [or] (ISNI Number (ISN:)) 0000000109741428 | 1 hits
Person
ISNI: 
0000 0001 0974 1428
Name: 
Shuteriqi, Dh
Shuteriqi, Dh. S.
Shuteriqi, Dhimitër
Shuteriqi, Dhimitër S.
Dates: 
1915-2003
Creation class: 
Language material
Text
Creation role: 
author
Related names: 
Agalliu, Fatmir
Bala, Vehbi
De Rada, Girolamo (1814-1903)
Frashëri, Naim (1846-1900)
Gjergji, Andromaqi
Instituti i Gjuhësisë dhe i Letërsisë (Akademia Shkencave e RPS të Shqipërisë)
Instituti i Kulturës Popullore (Akademia e Shkencave e RPS të Shqipërisë)
Meto, Memo
Panajoti, Gjorgjo
Varfi, Andrea
Titles: 
60 tregime në një
Antologija e letërsisë shoqipe
Antologjia e letersise shqipe : per shkollat e mesme
Aranitët
Autorë dhe tekste
Buka dhe thika : tregime të zgjedhura
Dëshmi parabuzukiane të fjalës shqipe
Deshmi parabuzukjane të fjalës shqipe
Gjurmime letrare
Histori e letersise shqipe : doracak per shkolla te mesme
Historia e letërsisë shqiptare : që nga fillimet deri te Lufta Antifashiste Nacionalçlirimtare
Kënga dhe pushka (tregime) dhe te Buronjat (përshtrime etj.).
Këngët e Milosaos
Kongresi II i Lidhjes së Shkrimtarëve dhe Artistëve të Shqipërisë : (24.IV.1969-26.IV.1969)
Kroje, kam et : vjersha, 1935-95
Krutan i mërguar ; Këngët e Milosaos
Lulet e lirisë
lute and the rifle, The
Maratonomaku ynë : tregime
Marin Beçikemi dhe shkrime të tjera
Mbi Barletin dhe shkrime të tjera
Moti i madh : përmbledhje shënimesh e dokumentesh për historinë shqiptare të viteve 1379-1479
Naim Frashëri, jeta dhe vepra
Nëpër shekujt letrarë : studime
Nga kënga e popullit
Një mal me këngë : tregime
[Oeuvres choisies]
Petro Korçari, kryearkitekt i Ali Pashë Tepelenës, 1978:
[Poezia]
Shkrimet shqipe në vitet 1332-1850
Short stories.
Shpati i Sipërm : gjurmime rreth kulturës popullore
Si atë ditën e parë : poezi
Sytë e Simonidës : pluhurat e shenjtëruar : roman
Sytë e Simonidës : pluhurat e shenjtëruara : roman
Te qafa e botës : tregime
Tekstet shqipe dhe shkrimi i shqipes në vitet 879-1800
Vepra letrare
Vepra të zgjedhura
Vërshimet e vjeshtës : tregime
Works.
Notes: 
Sources: 
VIAF DNB LC NSK NTA NUKAT SUDOC WKP