Examples: Prince; Princeton University; Ken Follett; Follett,Ken
1shortlisttitle datasearch history  
results search [or] (ISNI Number (ISN:)) 0000000117727220 | 1 hits
Person
ISNI: 
0000 0001 1772 7220
Name: 
Rugova, Ibrahim
Dates: 
1945-2006
Creation class: 
Language material
Text
Creation role: 
author
Related names: 
Allain, Marie-Françoise
Duraku, Nebil (1934-)
Galmiche, Xavier
Hamiti, Sabri
Kadare, Ismail (1936-..)
Lalo, Charles (1877-1953)
Rrahmani, Nazmi
Shema, Isak
Shoqata e Shkrimtarëvë të Kosovës
Tasholli, Faruk
Titles: 
Bibliografi e kritikës letrare shqiptare, 1944-1974, 1976:
bibliografia e kritikës letrare shqiptare 1944-1974
Çështja e Kosovës : biseda me Marie-Françoise Allain dhe Xavier Galmiche
Directions et prémisses de la critique litteraire albanaise, 1504-1983
ibrahim rugova: “la frêle colosse du kosovo”
Kah teoria
Kahe dhe premisa të kritikës letrare shqiptare, 1504-1983
Kode të shkrimit letrar
kompleti i veprave të ibrahim rugovës në tetë vëllime
Kritika letrare : tekste, shënime, komente
Nocione të estetikës
Notions d'esthétique.
oeuvre de Bogdani 1675-1685
Pavarësia dhe demokracia : intervista dhe artikuj
Prekje lirike
president rugova
question du kosovo – entretiens avec marie-francoise allain et xavier galmiche, la
question du Kosovo entretiens réalisés par Marie-Françoise Allain et Xavier Galmiche, La
Refuzimi estetik
Shkrimtarët e Kosovës '43-'83
Strategjia e kuptimit
Vepra e Bogdanit, 1675-1685 : (Cuneus Prophetarum)
winter of great despair, the
Notes: 
Sources: 
VIAF BNC BNF DNB LC NKC NSK NTA SUDOC WKP